Ziminčiny korálkové stránky

Moje korálková tvorba a já

Blog

Něco o mně

Asi by Vás mohlo zajímat něco o tom proč vznikly tyhle stránky: Chtěla jsem někam online ukládat fotky toho co dělám, protože to po mě pár lidí chtělo a taky se s nima tak trochu pochlubit.

No a taky z hecu jestli to dokážu. Asi se zadařilo. 

 Koho zajímám já... něco málo mně: je mi 27, bydlim v Praze 8 a zabejvám se fšim  možnym i nemožnym. Spíš teda tim nemožnym :-) jsou to třeba korálky, Windowcolor, Pedig, ubrousky, drátky a tak. 

 Začátky byly těžký jak už holt začátky jsou. Začala jsem korálkama. Už jako malá jsem totiž s babičkou navlíkala, ale to jsme dělaly jen mix co nám přišlo pod ruku na vlasec a pak korálkový závěsy,určitě si je pamatujete měli je snad všichni, byla to děsná móda.  

 V pubertě sem zkoušela bavlnkový náramky, ale to mě moc nebralo. Taky plést a háčkovat, ale bylo to moc pracný a já neměla trpělivost se to učit a babička se mnou, tak sem si radši četla. Pak jsem zkoušela tkát z korálků, ale moc mi to nešlo a bylo to hrozně zdlouhavý, tak jsem to odložila. Když jsem dodělala různý školy a prošla různejma prácema až jsem skončila u toho co jsem teď, což neni až tak zajímavý, ale baví mě to ;-) zjistila jsem že se i trochu nudim a chci s tim něco udělat.  Jednou jsem byla nakupovat v nejmenovaném Tescu a tam byla slečna s Windowcolorkama (slupovačkama). Protože sem držka prožíznutá a votevřená, zakecala sem se s ní a už byla noha v nohávě. Pomáhala jsem jí tam kreslit asi tři hodiny. Obkreslovala jsem kontury, který ona pak s dětma v dětskym koutku vybarvovala. Protože mě to moc nadchlo přála jsem si je k vánocům a dostala je. No a už mám olepenej celej byt a nejen já i sousedi a známí :-) a ségra u našich má velkou zoo. Líbí se mi, že je to i pro lidi jako jsem já, který neuměj malovat, ale zvládnou obkreslovat a vybarvovat. Furt mi to bylo málo tak sem se vrhla na dlaší činnost. DrátkováníTo se mi docela líbí, ale už to chce víc zručnosti a trpělivosti, když se drátek nechová tak jak má a dělá si co chce. První ryba co jsem dělala z drátků je fakt strašná. Zbytek už ujde. Taky jsem si hrála se scoubi (to sou takový ty barevný bužírky), ale už mě to moc nebaví. Stejně je to s háčkováním a pletením. Pak jsem taky zkoušela ubrouskovou techniku, ale to jen tak na okraj. 

No a když jsem se přes různý odkazy, kdy jsem hledala inspiraci pro své činnosti dostala na Rionelčiny korálkový stránky (beadwork), kde jsem našla nádherný dílka a dokonce i návody jak něco takovýho vytvořit, zkusila jsem to znovu s korálkama. Ze začátku mi to moc nešlo pletly se mi ruce a prsty a prostě se to motalo. Když jsem udělala první soupravu, byla jsem šťastná. No a když jsem s ní udělala radost k vánocům dodalo mi to odvahu a já na sobě začala pracovat. Ještě je co zlepšovat, a já se budu snažit.Taky jsem si udělala masérskej kurz relaxační a sportovní masáže. Už začínám přemejšlet co to bude dál. :-)

 Uf uf tak kdyby něco ptejte se, nejlíp mejlíkem na

ziminka@seznam.cz 

 Tak zatím ahoj

Poslední komentáře
13.10.2009 15:19:51: Dobrý den prosím o radu kde můžu sehnat tu Jig destičku mockrát děkuji za odpověď s pozdravem Šárka....
 
Vaše Ziminka